Cnc Fason Kesim

CNC FASON KESİM

Firmamız Cnc makina ve otomasyon sistemleri ile sizin için proje bazında ve seri imalatlarınızda CNC fason kesim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Türkçe karşılığı Bilgisayarlı kontrol sistemi olan Computer Numerical Control (CNC) makineleri ile daha hızlı ve sağlıklı üretim sonuçları elde edebilmekteyiz. CNC makineler X,Y,Z eksenli yani sağ-sol, ileri-geri, aşağı-yukarı doğru bilgisayar sayesinde seri biçiminde hareket edebilen bir mantıkla işler, böylece bilgisayarda tasarlanmış bir çizimi ya da projeyi sayısal koordinatlara çevirip hassas bir biçimde işleyebilme yeteneğine sahiptirler. Bilgisayardaki projenizde hiçbir değişiklik olmadan istediğiniz malzemeye işler.  CNC fason kesim ile istediğiniz projenin fason üretimini de yapabilmektesiniz. Yüksek frekanslı motorlar tarafından gerçekleşen ve spindle freze ucuna bağlanmış çok keskin elmas ya da benzeri bir bıçak ile kesme işlemi sağlanır. Cnc router tezgahlarında çelik hariç  her türlü, alüminyum, Ahşap, Pvc, Pleksiglas, Deri, Kumaş, Bakır, Pirinç gibi malzemeleri oyma ya da kazıma işlemini yapabiliriz. CNC router makineleri ile üretime ara vermeden saatlerce çalışabildiğimiz gibi hızlı ve düzgün ürünler elde edebilmekteyiz. Corel Draw ya da Autocad programları ile hazırlanan proje ya da çizimleriniz sayısal değerlere dönüştürülerek makinenin kesme işlemi başlatılıyor. CNC fason kesim ile istediğiniz ürünü bire bir elde etmiş oluyorsunuz. Bilgisayar programlama konusunda deneyimli ekibimiz sayesinde sizlere uygun çalışmalara hazırlayarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarlara bağlı olarak çalışan bu makinelerde iki ya da üç boyutlu çalışmalar yaparak ihtiyacınız doğrultusunda kesme, kazıma, oyma işlemlerinden faydalanabilirsiniz.  Corel Draw ya da Autocad programlarında hazırlanan çizim ya da projeniz makinenin algılayabileceği sayısal kodlara dönüştürülerek işlem gerçekleştirilir. Bilgisayarda hazırlanan çalışmada hiçbir değişiklik olmadan malzeme üzerinde kesme, oyma ya da kazıma işlemi yapılır. Hızlı ve sağlıklı sonuç elde edebildiğimiz bu makineler sayesinde her şey daha kolay bir hal aldı. Sizlere Antalya’ da hizmet vermekte olan firmamız sizlere CNC fason kesim ile istediğiniz ürünü birebir elde etme imkanı sunuyor. Makinelerden doğru sonucu elde edebilmek için kesilecek malzemenin türü belirlenerek uygun bıçak seçimi yapılmalıdır. Bıçaklar sayesinde bilgisayardaki projenizi malzemeye aktaracak olan CNC router makineleri sayesinde pürüzsüz bir ürün elde edebiliyoruz. Bilgisayar üzerinde Corel Draw ya da Autocad üzerinde hazırlanan çalışmanın doğru sayısal kodlar ile CNC router makinelerine gönderilmesi gerekir. Kodları algılayan makine bıçaklar yardımı ile malzemenin üzerine bilgisayardaki görüntüyü bire bir aktarmaya başlayacaktır. Böylelikle hata payı olmadan hızlı bir şekilde işlem gerçekleşmiş olur. Böylelikle CNC fason kesim ile hatasız bir ürün elde etmiş olursunuz.

cnc-fason-kesim

CAD ve CAM programları ile hızlı, verimli ve hatasız sonuçlar elde edebilmekteyiz. İki ya üç boyutlu ürünler ortaya çıkarmamızı sağlayan bu sistem ile muntazam ürünler elde edebilmekteyiz. CNC tezgahlarında alüminyum, pirinç, deri, kumaş, pvc, strafor, kompozit gibi birçok malzemeye işlem uygulayabiliyoruz. Bilgisayar üzerinde hazırlanan çizim ya da projenin üzerinde hiçbir farklılık olmadan malzemeye yansıtılması ile hata payı sıfıra indirgenmiştir. Sizlere en iyi hizmeti sunan firmamız ile hızlı ve kaliteli bir ürüne sahip olabilirsiniz. CNC fason kesim hizmeti de sunan firmamız ile istediğiniz projeleri gerçekleştirebilirsiniz. Reklamcılık ve mobilya sektörü için uygun olan bu makineler sayesinde insan eli ile yapılamayacak ürünleri kolaylıkla elde ediliyor. Bilgisayarlara bağlı sistemi ile bilgisayarda gördüğümüz görüntünün aynısını malzeme üzerine işleyerek istenilen sonucu vermektedir. Bu sistem sayesinde birçok firma CNC fason ve seri üretimi tercih etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.