Cnc Kazıma

CNC KAZIMA

Bilgisayarlı sayımlı idare anlamına gelen CNC(Computer Numerical Control) makineleri, üzerine monte edilmiş bir bilgisayar yardımı ile programlanarak ‘otomatik’ olarak CNC Kazıma işlemini yapan bir sistemdir. Daha hızlı, verimli ve hatasız bir üretim elde etmek için bu makineler CAD ve CAM programları ile çalıştırılmaktadır. Projeyi sayısala çevirip hassas biçimde işleyebilme yeteneğine sahip olan bu makineler X,Y,Z eksenli yani sağ-sol, ileri-geri, aşağı-yukarı doğru bilgisayar tarafından seri biçiminde hareket alabilen bir mantıkla çalışır. Böylece bilgisayarda tasarlanmış bir çizimi ya da projeyi bire bir ortaya koyar. Corel Draw veya Autocad ile oluşturulan iki ya da üç boyutlu ürün çizimleri, kazıma işlemi için Mach serisi programlar ile sayısal koordinatlar oluşturularak makine çalıştırılır. Bu makineler çelik hariç her ürünün kazıma işlemi yapar. CNC kazıma ile alüminyum, ahşap, PVC, bakır, pirinç gibi birçok malzemede kazıma yapılabilir.  Kazınacak olan malzemenin yapısı çok önemlidir. Bu malzemeye göre bıçak seçimi yapılmalı ve işleme öyle başlanmalıdır. Bu işlem yapılmaz ise istenilen hız elde edilemeyeceği gibi sert bir cisme uygun bıçak olmaz ise malzeme zarar görebilir. CNC kazıma ile birçok avantaj elde ediyoruz. Muntazam bir şekilde istediğimiz ihtiyacı karşılayabildiğimiz gibi ürünümüzde pürüzlenme ya da kötü bir görünüş söz konusu bile olmuyor. Firmamızın sizlere sunduğu bu hizmet ile sizde istediğiniz ürünü uygun bir fiyat ile kazıtabilirsiniz.

Antalya Cnc Kazıma

antalya-cnc-kazima

İnsan gücünün yapamayacağı işleri daha kolay bir hale getiren teknolojik gelişmeler sayesinde hızlı ve muntazam sonuçlar ortaya çıkıyor. CNC kazıma sayesinde düzgün ve pürüzsüz bir sonuç elde edebiliyoruz. Bilgisayarlara bağlı olarak çalışan bu makinelerde programlamayı bilen bir ekip ile çalışılmalıdır. İki ya da üç boyutlu tasarımlar ortaya koyan Corel Draw ya daAutocad ile oluşturulan çalışmalar sayısal koordinatlara dönüştürülerek CNC makinesine gönderilir. Böylelikle CNC Kazıma makineleri bilgisayardaki çalışmayı birebir bizlere sunar.  Kazıma yaptıracağınız ürünün türü belirlenerek ona uygun bıçaklar seçilir ve makineye takılır böylelikle hem hızı ayarlanmış olur hem de uygun bir bıçak ile kazıma işlemi gerçekleştirilir. Firmamız sizlere CNC kazıma hizmeti de sunmaktadır. Bilgisayarda programlamasını doğru şekilde yapabilen uzman ekibimiz ile hazırladığımız projeleriniz bilgisayarda görülen şekli ile makinelerimizden sizlere sunulacaktır. Alüminyum, ahşap, pvc, deri, pirinç gibi birçok malzemeyi kazıyabilen CNC makineleri ile her türlü ihtiyacınıza yanıt bulabileceksiniz. Hızlı ve seri bir şekilde çalışan makineler ile istediğiniz sayı ve ebatta kazıma yaptırabilirsiniz.

cnc-kazima

CNC makinelerinin hayatımıza girmesiyle birçok işlem daha hızlı bir şekilde ve daha muntazam bir görünümde oluşturulmaya başlandı. CNC makinelerine monte olan bilgisayarlar sayesinde hazırlanan projeler sayısal koordinatlara dönüştürülerek makinenin algılayabileceği bir şekilde programlanıyor. Böylece hiçbir sıkıntı yaşamadan bilgisayarlardaki görüntü kazınacak olan malzemenin üzerine aktarılıyor. Hızlı ve sorunsuz gerçekleşen bu işlem ile iyi sonuçlar elde edilebiliyoruz. Firmalar yaptıracağı kazıma işlerinde genellikle bu sistemi tercih ederek istediği sonuca hızlı bir şekilde ulaşıyor.  CAD ve CAM programla sistemi ile daha hızlı yapılan bu işlemler sayesinde kazıma gibi zor bir işlem daha kolay bir hal alıyor. Kazıma malzemesine uygun parçalar seçilerek makinenin hızı ayarlanabiliyor. Bu sayede insan gücü ile yapılması mümkün olmayan kazıma işlemleri de gerçekleştirilebiliyor. CNC kazıma ile kolaylaşan kazıma işlemleri sayesinde istenilen malzemeye istenilen çalışma kazıtılabiliyor. Firmamızın da sizlere sunduğu bu hizmet ile istediğiniz çalışma uzman ekibimiz tarafından bilgisayarlarda sayısal bir hale dönüştürülerek makinenin algılayabileceği bir hale getiriliyor. Daha sonra çalışmanız istenilen malzeme üzerine hızlı ve düzgün bir şekilde aktarılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.