Cnc Oyma

CNC OYMA

CNC oyma, bilgisayarlı bir sistem üzerinden programlanan sayısal koordinatların CNC makinelerine gönderilmesi ile gerçekleşir. CNC makineleri, teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanılmaya başlanarak çok iyi sonuçlar ortaya koymuştur. İnsan gücü ile yapılamayacak işleri hızlı ve kolay bir şekilde yapabilen makine sayesinde istenilen sonuç elde edilmektedir. Bilgisayarlarda iki ya da üç boyutlu hazırlanan projenin CNC oyma makinesine sayısal kod olarak gönderilmesi ile oyma işlemi yapılır. Birçok malzemenin oyma işlemini yapabilen bu makine ile her malzemeye göre farklı bıçak seçilmektedir. Hız ve muntazam sonuçları ile her sektör tarafından tercih edilen CNC sistemi ile doğru sonuç elde edilmektedir. X ve Y eksenlerine bağlı olarak frekanslı motorlar tarafından gerçekleşen ve spindle freze ucuna bağlanmış çok keskin elmas ya da benzeri bir bıçak ile gerçekleştirilen oyma işlemi sayesinde hazırlanan projede hiçbir fark bulunmayan bir sonuç ortaya çıkar. Freeze bıçağı kesilecek olan malzemeyi belli oranda keserek oyma işlemini gerçekleştirir. CNC makinelerin daha hızlı, verimli ve hatasız programlanabilmesi için CAD ve CAM programları kullanılmaktadır. Genel olarak CNC Router makinelerinde bilgisayarda Corel Draw veya Autocad ile oluşturulmuş iki ya da üç boyutlu ürün çizimleri, oyma işlemi için Mach serisi programlar ile sayısal koordinat haline getirilerek işlem başlatılır. Alüminyum, pirinç, deri, pvc, kompozit , strafor gibi birçok malzemeye oyma işlemi uygulanabilmektedir.

Antalya Cnc Oyma

antalya-cnc-oyma

Birçok sektör tarafından kesme, kazıma, oyma gibi işlemleri CNC sistemleri ile gerçekleştirilmektedir. Seri ve hızlı olan bu makineler sayesinde zaman kaybı olmadan ürün elde edilir. Bilgisayarlı ortamda hazırlanan proje makinelere sayısal bir kod ile aktarılmaktadır. Böylece projeyi algılayan makine bıçaklar yardımı ile malzemenin üzerinde oyma işlemi yapmaya başlamaktadır. CNC oyma ile iyi sonuçlar elde edilmektedir. Çelik dışında birçok malzemenin oyma işlemini yapan CNC makineleri birçok kolaylığı beraberinde getirmiştir. Makineler, üzerine monteli bir bilgisayar aracılığıyla programlanarak ‘otomatik’ olarak işlem yapmamızı sağlayan bu makineler sayesinde Corel Draw, Autocad gibi iki ya da üç boyutlu çalışmalar hazırlamamıza imkan sunan programlar ile çalışılmaktadır. Firmamızın deneyimli ekibi sayesinde CNC makineleri ile kazıma, oyma ve kesme hizmetini sizlere sunuyoruz. Daha hassas ve hızlı imalata geçmeniz için özel olarak tasarlanmış olan CNC makineleri ile daha seri bir şekilde üretim sağlanmaktadır. Reklamcılık ve mobilya sektörünün çok fazla kullandığı CNC makineleri ile hızlı bir hizmet sunulmaktadır. CNC oyma ile insan eli ile ulaşılamayacak düzgünlükte oyma işlemi yapılmaktadır.

cnc-oyma

Birçok malzeme üzerinde oyma işlemi yapabilme fırsatı sunan CNC oyma sistemi ile hızlı bir şekilde istenilen çalışma elde edilmektedir. İnsan gücünü azaltan bu makine sayesinde daha düzgün sonuçlar elde edilmektedir. Alüminyum, pirinç, ahşap, deri, kompozit, strafor, pvc gibi birçok malzeme üzerinde çalışabilen bu makineler ile istediğimiz projeyi elde edebiliyoruz. Bilgisayar üzerinde yaptığımız projede hiçbir farklılık yapmadan malzemenin üzerinde oyma işlemi yapan CNC oyma ile istediğimiz sonucu elde edebiliyoruz.  Bilgisayar üzerindeki projenin sayısal kodlara dönüştürülerek makinenin algılayabileceği bir dil haline getirdikten sonra makine bilgisayarda gördüğü projeyi malzeme üzerine oymaya başlıyor. Böylelikle hiçbir değişiklik olmadan ürün ortaya çıkarılıyor. Bilgisayarda tasarlanmış bir çizimi ya da projeyi sayısala çevirip hassas bir şekilde işleyen bu makineler X,Y,Z eksenli yani sağ-sol, ileri-geri, aşağı-yukarı doğru bilgisayar tarafından seri biçiminde hareket alabilen bir mantıkla işler. Böylelikle bilgisayarda görülen proje ya da çizimin birebir aynısı malzeme üzerine yansıtılır. Firmamız sizlere CNC oyma hizmeti de sunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.