Kompozit Panel Kesim

KOMPOZİT PANEL KESİM

Kompozit panel kesim ile reklam, tanıtım ve dekoratif çalışmalar yaptırabilirsiniz. Kompozit panel iki alüminyum levha arasına yerleştirilmiş polietilen tabakadan oluşan bir yapıdır. Kompozit panellerin kullanım alanları gittikçe artmaktadır. İleri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıkça tercih edilen kompozit paneller, yeni bir görünüm ve modern çizgiler ürütmek açısından oldukça elverişlidir. Bina iç ve dış yüzeylerinde kullanılabilir olmasından dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Bu da kompozit panel kesim işleminin düzgün ve kaliteli olması gerektiğini ortaya koyar. Binaların kaplamasında taş veya beton yerine kompozit panellerin kullanılması sıcak ve modern bir görünüm kazandırıyor. Bu sayede yepyeni ve temiz bir cepheye sahip olan binalar hem prestij kazanıyor, hem de bu binaların değerleri artıyor. Eski binalar da kompozit paneller ile kaplanarak yeni ve modern bir görünüme sahip oluyor. Birçok özelliğe sahip olan kompozit panellerin kesimi de bundan dolayı büyük önem teşkil etmektedir. Kompozit paneller;

-Uzun ömürlü ve son derece dayanıklıdır.

-Diğer malzemelere göre hafiftir.

-Kırılmaya ve darbelere dayanıklıdır.

-Temizlik ve bakımı oldukça kolaydır.

-Korozyona karşı dayanıklı ve titreşimi emme özelliğine sahiptir.
Birçok firma tarafından tercih edilen kompozit panellerin kesimi de son derece önemlidir. Teknolojinin gelişmesi ile bizlere sunulan CNC router makineleri ile düzgün ve kaliteli kompozit panel kesim işlemi sağlamak mümkün hale gelmiştir. Bilgisayarlı kontrol sistemi olan Computer Numerical Control (CNC) ile daha hızlı ve sağlıklı sonuçlar elde ettiğimiz kompozit panel kesimlerinde firmalar istedikleri projeyi gerçekleştirebilmektedir.  Genellikle CAD ve CAM programları kullanılarak hatasız bir sonuç elde edilen CNC router makineleri ile her türlü malzeme üzerinde kesim, oyma ve kazıma işlemi yapılabilmektedir. CNC router makineleri üzerinde bulunan bilgisayarlar ile hazırlanan iki ya üç boyutlu çalışmalara istenilen malzemeye hızlı ve temiz bir şekilde aktarılmaktadır. CNC router makineleri üzerlerinde monte edilmiş olan bilgisayar sayesinde kolay bir çalışma prensibine sahiptir.  Bilgisayarda çizilmiş durumda olan projeyi sayısal vektörlere çevirerek X,Y,Z  eksenlerinde (X :sağ-sol )–(Y:ileri-geri)(X : aşağı – yukarı ) şeklinde bir prensip ile bilgisayar yardımı doğrultusunda hassas bir şekilde hareket ederek kesme işlemi yapabilmektedir. Böylelikle kompozit panel kesiminde hiçbir hata olmadan bilgisayarda çizilmiş olan projenin birebir aynısı elde edilir.

CNC router makineleri ile üretime ara vermeden saatlerce çalışabildiğimiz gibi hızlı ve düzgün ürünler elde edebilmekteyiz. Corel Draw ya da Autocad programları ile hazırlanan proje ya da çizimleriniz sayısal değerlere dönüştürülerek kompozit panel üzerinde kesim işlemi gerçekleştirebilmekteyiz. Cnc kompozit panel kesimde önemli olan malzemenin pürüzsüz kesimi, müşterinin istediği ebatları alması ve malzemeden az fire verilmesidir. Bilgisayarda hazırlanan çizim ya da projenin makinenin program kontrol ünitesine bir kez yüklenmesi yeterlidir. Daha sonra seri üretim yapılacağında tekrar çalışılmaya gerek kalmadan makinenin kontrol ünitesinden seçilerek kesim işlemi tekrar gerçekleştirebilir. Böylelikle seri ve hızlı bir üretim sağlayabiliriz. Teknolojinin bizlere sağlamış olduğu faydalar arasında bulunan Cnc kesim makineleri sayesinde kusursuz bir ürün elde edebiliyoruz. İnsan eli ile ortaya çıkaramayacağımız ürünleri bizlere sunan bu sistem sayesinde hem daha hızlı hem de daha kaliteli bir ürün ortaya çıkmaktadır. Bilgisayara monteli olan bu makinelerde Corel Draw ya da Autocad programları ile hazırlanan iki ya da üç boyutlu çalışmaların kompozit panel üzerinde kesim işlemini gerçekleştirebiliyoruz.  Bünyemizde bulunan CNC router makineleri ile istediğiniz çiziminizin ya da projenizin fason veya seri üretimini gerçekleştiriyoruz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.