Pleksi Kesim

PLEKSİ KESİM

Firmamız kullanmış olduğu CNC router makineleri ile pleksi kesim hizmeti de sunmaktadır. İnsan gücünün yapamayacağı işleri büyük bir kolaylıkla yapan CNC makine sistemleri ile birçok ihtiyacınıza hizmet vermekteyiz. CNC router makineleri üzerlerinde monte edilmiş olan bilgisayar sayesinde kolay bir çalışma prensibine sahiptir.  Bilgisayarda çizilmiş durumda olan projeyi sayısal vektörlere çevirerek X,Y,Z  eksenlerinde (X :sağ-sol )–(Y:ileri-geri)(X : aşağı – yukarı ) şeklinde bir prensip ile bilgisayar yardımı doğrultusunda hassas bir şekilde hareket ederek kesme işlemi yapabilmektedir. Böylece bilgisayarda hazırlanmış olan çizim ya da projenizin pleksi üzerine kesimi gerçekleştirilmektedir. Yüksek frekanslı motorlar tarafından gerçekleşen ve spindle freze ucuna bağlanmış çok keskin elmas ya da benzeri bir bıçak ile kesme işlemi sağlanır. Genellikle CAD ve CAM programlama sistemi ile çalışan bu makinelerde bilgisayarda sayısal kodlar oluşturularak kesme işlemine geçilir. Corel Draw ya da Autocad programları ile iki ya da üç boyutlu pleksi kesim yapabilmekteyiz. CNC pleksi kesimde önemli olan malzemenin pürüzsüz kesimi, müşterinin istediği ebatları alması ve malzemeden az fire verilmesidir. Dikkat edilmesi gereken husus bir başka husus kesilecek malzemenin türüne uygun bıçak kullanılmasıdır. İyi bir sonuç elde edebilmek için uygun bir bıçak seçilmelidir. Firmamız bünyesine kattığı yeni CNC makine sistemleri ile yüzlerce firmaya fason kesim ve toplu kesim vererek istenilen hizmeti sunmaktadır.

Cnc Pleksi Kesim

pleksi-kesim

Bilgisayar üzerinde Corel Draw ya da Autocad programları ile hazırlanan çalışmanın doğru sayısal kodlar ile CNC router makinelerine gönderilmesi gerekir. Kodları algılayan makine bıçaklar yardımı ile malzemenin üzerine bilgisayardaki görüntüyü bire bir aktarmaya başlayacaktır. Böylelikle hata payı olmadan hızlı bir şekilde pleksi kesim işlem gerçekleşmiş olacaktır. İstenilen ebatlarda pürüzsüz bir kesim sunan CNC router makineleri sayesinde malzemede az fire verecektir. CAD ve CAM programları ile hızlı, verimli ve hatasız sonuçlar elde edebilmekteyiz. İki ya üç boyutlu ürünler ortaya çıkarmamızı sağlayan bu sistem ile muntazam ürünler elde edebilmekteyiz. CNC makineler X,Y,Z eksenli yani sağ-sol, ileri-geri, aşağı-yukarı doğru bilgisayar sayesinde seri biçiminde hareket edebilen bir mantıkla işler, böylece bilgisayarda tasarlanmış bir çizimi ya da projeyi sayısal koordinatlara çevirip hassas bir biçimde işleyebilme yeteneğine sahiptirler. Böylelikle sıfır hata ile kesim işlemi gerçekleşmektedir. Üretime ara vermeden saatlerce çalışabilen CNC makineleri ile hızlı ve seri bir üretim imkanı elde ediyoruz. Profesyonel seride yer alan CNC Router’lar, daha hassas ve hızlı imalata geçmeniz için özel olarak tasarlanmıştır.

cnc-pleksi-kesim

CNC pleksi kesim ile istediğiniz projeyi pleksi malzemesi üzerine hatasız bir şekilde işleyebilirsiniz. Bilgisayara monteli olan bu makinelerde Corel Draw ya da Autocad programları ile hazırlanan iki ya da üç boyutlu çalışmaların pleksi üzerinde kesimi gerçekleştirilmektedir. Kesim işlemi Bilgisayarda çizilmiş durumda olan projeyi sayısal vektörlere çevirerek X,Y,Z  eksenlerinde (X: sağ-sol )–(Y:ileri-geri)(X:  aşağı – yukarı ) şeklinde bir prensip ile bilgisayar yardımı doğrultusunda hassas bir şekilde hareket ederek gerçekleşmektedir. Kodları algılayan makine, bıçakları yardımı ile malzemenin üzerine bilgisayardaki görüntüyü bire bir pleksi üzerine aktarmaya başlayacaktır. Bıçakların malzemeye uygun olması makinenin hızında önemli bir rol oynamaktadır. CNC pleksi kesimde önemli olan malzemenin pürüzsüz kesimi, müşterinin istediği ebatları alması ve malzemeden az fire verilmesidir. CNC router makineleri daha hızlı ve hassas çalışma prensibi ile tasarlanmış olup bu makineler ile saatlerce üretim yapılabilmektedir. Firmamız sizlere CNC makineleri ile hizmet sunmaya devam etmekteyiz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.