Strafor Kesim

Strafor kesim ile yazı-harf kesimi, çeşitli şekiller, logo uygulamaları gibi hesaplı ve pratik çözümler sunmaktadır. Strafor doğru yerde, doğru kalınlık ve yoğunlukta, yapı fiziği ve inşaat kurallarına göre uygulandığı takdirde malzemenin yok olması diye bir şey söz konusu değildir. Plastik ürünler gibi straforunda hammaddesi petroldür. Genellikle ısı ve yalıtım gibi sistemlerde kullanılmaktadır. “Polistren” taneciklerinin hava ile şişirilmesi ve birbiri ile kaynaştırılması ile elde edilen “Strafor” diğer adı ile “EPS”; kolay işlenmesi, dayanıklılığı ve düşük maliyeti nedeniyle günlük yaşantının daima içindedir. Strafor koruma amaçlı ambalajlarda plastik bardak, çatal, kaşık, tabak gibi ürünlerin yapımında, otomotiv sektörünün yedek parçalarında ve dekoratif malzemelerin üretiminde çok fazla karşımıza çıkmaktadır. Straforun yumuşak yapısından dolayı strafor kesim işleminde dikkatli olunması gerekmektedir. CNC makineleri ile kolaylıkla kesimi sağlanan strafor istenilen şekilde kesilmektedir. Türkçe karşılığı Bilgisayarlı kontrol sistemi olan Computer Numerical Control (CNC) makineleri ile daha hızlı ve sağlıklı üretim sonuçları elde edebilmekteyiz. CNC makineler X,Y,Z eksenli yani sağ-sol, ileri-geri, aşağı-yukarı doğru bilgisayar sayesinde seri biçiminde hareket edebilen bir mantıkla işler, böylece bilgisayarda tasarlanmış bir çizimi ya da projeyi sayısal koordinatlara çevirip hassas bir biçimde işleyebilme yeteneğine sahiptirler. Bilgisayardaki projenizde hiçbir değişiklik olmadan istediğiniz çalışmayı strafor üzerine işleyebilmektedir. Strafor kesim işlemi aşamasında teknolojinin sunmuş olduğu nimetler en iyi şekilde kullanılarak yazı-harf kesimi, çeşitli şekiller, logo uygulamaları gibi estetik sonuçlar elde edilebilmektedir. CNC makineleri sayesinde istenilen her türlü geometrik şekil strafor üzerine işlenmektedir. Corel Draw ya da Autocad programları üzerinde hazırlanan çizim ya da projenin iki ya da üç boyutlu bir şekilde üretimini sağlayan bu makineler ile strafor kesim de kolaylaşacaktır. Strafor kesim ile;

-Logo kesimi ve kabartma strafor harf kesimi

-Amblem, harf, tabela kesimi

-Strafor sahne dekoru, vitrin tasarımı, fuar standı ve strafor heykel kesimleri yapılabilmektedir.

CNC makineler ile X,Y,Z eksenli yani sağ-sol, ileri-geri, aşağı-yukarı doğru bilgisayar sayesinde seri biçiminde hareket edebilen bir mantıkla işler, böylece bilgisayarda tasarlanmış bir çizimi ya da projeyi sayısal koordinatlara çevirip hassas bir biçimde işleyebilme yeteneğine sahiptirler. Böylelikle istenilen çalışma strafor üzerine işlenir. CNC makine sistemlerinde tezgah kontrol strafor-kesimünitesinin kompütürize edilmesi sonucu programların muhafaza edilebilmelerinin yanında parça üretiminin her aşamasında programı durdurma, programda gerekli olabilecek değişiklikleri yapabilme, programa kalınan yerden tekrar devam edebilmeye programı son şekliyle hafızada saklamak mümkündür. Böylelikle seri üretimde kolaylık sağlanır. Corel Draw ya da Autocad programları üzerinde hazırlanan çizim ya da projenin iki ya da üç boyutlu bir şekilde üretimini sağlayan bu makineler ile hassas bir şekilde kesim işlemi gerçekleştirilir. CNC makinelerinin strafora uygun bir bıçak seçilerek işlem gerçekleştirilir. . Malzemeye uygun bıçak seçimi ile daha hızlı bir kesim işlemi gerçekleşir. Sayısal kodları algılayan bu makine bıçaklar yardımı ile strafor malzemesinin üzerine bilgisayardaki görüntüyü bire bir aktarmaya başlayacaktır. Firmamız bünyesine kattığı yeni CNC makine sistemleri ile yüzlerce firmaya fason kesim ve toplu kesim hizmetlerimizden faydalanmaktadır. Deneyimli ekibimiz ile sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Ürün kesildikten sonra  bir ağaç duvar yada her hangi bir obje gerçeği ile birebir boyanabildiği gibi, simli boyalar, sarı alüminyum, bakır, yaldız gibi materyaller kullanılarak iç-dış alanda tasarıma uygun dikkati arttırıcılığı sağlanabilmektedir.

Sitemizde ki galeriyi gezerek strafor ürünlerin özelikle vitrin tasarımında ki örnekleri Linkten inceleyebilir. Bu konuda detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.